Evlenecek kız ve erkeğin ailesi tarafından yeni kurulan aile birliğine katkı sağlamak amacıyla hazırlanan, yaptırılan ve satın alınan eşya, taşınır-taşınmaz mal, mülk ve paraya çeyiz; çeyizin hazırlanması, kız evinden oğlan evine götürülmesi, sergilenmesi etrafında oluşan gelenekler bütününe de çeyiz geleneği denir. Çeyiz geleneği, Anadolu’nun birçok yöresinde evlenme gelenekleri ile birlikte yüzyıllardır uygulanmaktadır.

Çeyizin damat evine götürülmesi düğün töreninin önemli bir parçasıdır. Çeyizin sergilenmesinden sonra yeni çiftin evine taşınması gerekir. Bu kadar el emeği göz nuru olarak hazırlanan çeyizin özenle taşınması için gayret gösterilmelidir. Eğer eşyaları siz paketleyecekseniz. Paketleme sayfamızı ziyaret edip videoları incelemenizi öneririz. Eğer bu konuda yardıma ihtiyacınız varsa bayan elemanlı paketleme yardımından faydalanabilirsiniz.

Elektronik çeyiz eşyaları çeyizler sergilendikten sonra orijinal paketlerine konulmalı gerekirse üzerinden bir kat daha balonlu naylonlar ile sarılabilir. Eğer çeyizdeki elektronik aletlerin bir şekilde paketleri kaybolmuşsa mutlaka balonlu naylon ile sarılmalı, imkân varsa strafor ile desteklenmelidir.

El işi ve danteller gibi hassas ürünler kir ve toza karşı mutlaka şeffaf poşetlere konulmalı sonradan kutulara yerleştirilmedir.

Şehirler Arası Çeyiz Taşıma

Eğer gelin çeyizi bir şehirden başka bir şehre taşınacaksa paketleme konusunda yine yukarıdaki tavsiyeleri dikkate almanızı öneririz. Yıllarca emek, zaman ve para harcanarak oluşan eşyaların ziyan olmasını kimse istemez. Bu nedenle hem paketleme hem de doğru ve kurumsal bir firma seçmek işin en önemli kısmıdır.

Çeyiz çift için çok kıymetli eşyalardır. Bu nedenle eşyalarınızı taşıyacak firmanın komisyoncu olmadığından emin olun, firmanın yaptığı işlere bakın ve dijital ayak izlerini takip edin. Bu konuda firmamızı erken bilgilendirin. Planlamada ona göre yapalım.

Sistemli Taşımacılık onlarca yıllık tecrübesi ile Gaziantep çeyiz eşyası taşıma konusunda size hizmet etmeye hazırdır. Arayın ayrıntıları konuşalım.